SSL (Secure Sockets Layer) sertifikaat on turvalisuse protokoll, mis tagab privaatse ja turvalise ühenduse veebilehe ja selle külastaja vahel. See on väike andmefail, mis ühendab krüpteerimisvõtmed veebilehe domeeninime ja veebiserveri IP-aadressi vahel. SSL sertifikaat võimaldab krüpteerida veebilehe ja külastaja vahel liikuva info, sealhulgas kasutajanime, parooli, krediitkaardiandmeid jne., nii et see ei saaks kolmandate isikute poolt vahele võetud ja varastatud.

SSL sertifikaadi installimine veebiserverile tagab, et veebiserveri ja külastaja vahelise ühenduse protokoll on HTTPS (HTTP Secure). HTTPS on turvalisem versioon HTTP-st, mis lisab krüpteerimisvõtmed ja muud turvameetmed, et tagada privaatsus ja turvalisus internetis.

SSL sertifikaate väljastavad tavaliselt usaldusväärsed kolmandad osapooled, nagu näiteks Certificate Authorities (CA). Sertifikaadi omandamine ja installimine on üldiselt lihtne protsess, mida saab teha veebiserveri administraator või hosting teenusepakkuja. Paljud veebilehed, eriti need, mis koguvad kasutajate tundlikku teavet, nõuavad SSL sertifikaati, et tagada nende külastajate privaatsus ja turvalisus.

Kas see vastus oli kasulik? 0 Kasutajad peavad seda kasulikuks (0 Hääled)