FTP (File Transfer Protocol) on protokoll, mis võimaldab teil edastada faile ühest arvutist teise arvutisse interneti kaudu. FTP on üks vanimaid ja laialdasemalt kasutatavaid failide edastamise protokolle ning seda kasutatakse peamiselt veebiserveritele juurdepääsuks ja nende sisu haldamiseks.

FTP protokoll võimaldab teil edastada faile arvutite vahel kahel erineval viisil: klient-server meetodil ja peer-to-peer meetodil. Klient-server meetodil kasutatakse FTP-tarkvara, nagu näiteks FileZilla, et ühenduda veebiserveriga, millele on salvestatud veebisaidi andmed. Peer-to-peer meetodil kasutatakse FTP-tarkvara, et ühenduda kahe arvuti vahel, et faile edastada.

FTP kasutamine on suhteliselt lihtne, kuid nõuab siiski mõningast tehnilist oskusteavet. FTP-ühenduse loomiseks vajate FTP-klienti, mis võimaldab teil ühenduda FTP-serveriga. FTP-kliendid on tarkvararakendused, mis võimaldavad teil faile üles laadida ja alla laadida FTP-serverilt. Kui olete ühendatud FTP-serveriga, saate liikuda serveris olevate kaustade vahel, edastada faile ning kustutada ja muuta faile ja kaustu vastavalt vajadusele.

FTP protokolli kasutamine on oluline paljudele veebiarendajatele, kes töötavad veebisaitide jaoks vajaliku sisu kallal. Näiteks kui soovite muuta oma veebisaidi HTML-koodi, peate kasutama FTP-tarkvara, et saaksite muudatused salvestada veebiserverisse. FTP kasutamine on vajalik ka veebiserveri haldamiseks, mis hõlmab veebiserveri kõigi failide ja kaustade haldamist, andmebaasi loomist ja hallamist, kodulehe varundamist ja taastamist jne.

Kas see vastus oli kasulik? 0 Kasutajad peavad seda kasulikuks (1 Hääled)