Domeeni ostmine tähendab olemasoleva domeeninime omandamist selle omanikult. Siin on ülevaade, kuidas tavaliselt toimub domeeni ostmine:

  1. Kontrolli domeeni saadavust: Enne ostu sooritamist tuleks kontrollida, kas soovitud domeeninimi on vaba või mitte. Selleks saab kasutada domeeni registreerimise teenust pakkuva ettevõtte veebilehte.

  2. Otsi müüjat: Järgmiseks tuleks leida domeeni omanik ja uurida, kas ta on huvitatud domeeni müümisest. Kontaktandmed võib leida avalikust WHOIS andmebaasist või võtta ühendust domeeniregistripidajaga.

  3. Määra hinnapakkumine: Kui müüja on huvitatud domeeni müümisest, siis tuleks kokku leppida hinnas. Hind võib olla fikseeritud või sõltuda läbirääkimiste tulemusest.

  4. Sõlmi tehing: Kui hind on määratud, tuleb sõlmida tehing ja maksta kokkulepitud summa müüjale. Makse võib toimuda erinevate makseviiside abil, nagu pangatransfer, PayPal jne.

  5. Üle kanda domeen: Pärast tehingu sooritamist tuleb domeeninimi üle kanda ostjale. Selleks tuleb teha domeeni üleandmisavaldus ja esitada see domeeniregistripidajale.

Kas see vastus oli kasulik? 0 Kasutajad peavad seda kasulikuks (1 Hääled)