• maanantai, heinäkuu 3, 2023

Tutvustus:

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas tagada oma veebisaidi edukas kohalolek internetis? Domeen on oluline osa sinu veebikohalolekust, mis mõjutab sinu veebisaidi nähtavust, usaldusväärsust ja brändi tuntust. Eestis on mitmeid domeeni registripidajaid, kes pakuvad kvaliteetseid teenuseid. Selles artiklis tutvustan sulle domeeni olulisust ning annan nõuandeid, kuidas valida sobivaim domeen sinu veebisaidile Eestis.

 

Miks on domeen oluline?

Domeen on sinu veebisaidi aadress internetis. See on see, mida külastajad sisestavad oma veebibrauserisse, et jõuda sinu veebisaidile. Õige domeenivalik on oluline mitmel põhjusel:

Brändituntus: Domeen on osa sinu brändist. Hästi valitud domeeninimi aitab luua usaldust ja tuntust sinu ettevõtte või veebisaidi vastu. Näiteks raha.ee, investor.ee või aktiva.ee on väga ilusad domeeninimed.

Leitavus otsingumootorites: Otsingumootorid hindavad domeene, mis sisaldavad olulisi märksõnu või brändinime. See aitab sinu veebisaidil paremini indekseerida ja olla nähtav otsingutulemustes. Näiteks teadus.ee ja dns.ee

Mäletatavus: Lihtne ja meeldejääv domeen aitab külastajatel sinu veebisaiti kergesti leida ja meelde jätta. Näiteks elektriauto.ee ja bowling.ee

 

Kuidas valida sobiv domeen?

1. Brändi ja märksõnad

Valides domeeni, kaalu oma brändi ja oluliste märksõnade kasutamist. Kui sul on juba olemas tuntud brändinimi, kaalu selle kasutamist domeenis. Kui soovid, et sinu veebisait oleks leitav teatud märksõnade abil, kaalu nende märksõnade sisestamist domeeni.

 

2. Lühidus ja meeldejäävus

Lihtne ja lühike domeen on kasutajatele meeldejääv ning lihtne kirjutada ja sisestada veebibrauserisse. Väldi keerulisi ja pikki domeeninimesid ning kasuta lühemaid variante.

 

3. Laadimiskiirus ja asukoht

Mõned domeeni registripidajad pakuvad ka veebimajutust, VPS ja DNS-i teenust. Veebimajutus on samuti väga tähtis teenus.

 

4. Turvalisus

Domeeni registripidaja valikul veendu, et nad pakuvad vajalikke turvameetmeid, nagu domeeni lukustamine ja DNSSEC. Turvaline domeen aitab kaitsta sinu brändi ja veebisaidi mainet.

 

Kokkuvõte

Domeeni registreerimine on oluline osa sinu veebikohalolekust. Õige domeenivalik aitab suurendada sinu veebisaidi leitavust, brändituntust ja mäletatavust. Eestis on mitmeid domeeni registripidajaid, kes pakuvad kvaliteetseid teenuseid. Valides sobiva domeeni, kaalu oma brändi, märksõnade, lühiduse ja turvalisuse tegureid. Ära unusta, et domeen on sinu veebisaidi aadress internetis, seega tee valik hoolega!

 

 

Kui soovid, et sinu veebisait oleks edukas ja nähtav, siis vali sobiv domeen ning naudi veebikohaloleku eeliseid!